Zenit iskolaélmény

Ma már szerencsére sokan gondolják azt, hogy másként szeretnének tanulni és másként szeretnének tanítani. Államilag elismert alapítványi iskolánkhoz azok a családok csatlakoztak elsőként a 2021/22-es tanévben, akik hisznek abban, hogy az új utaknak, a huszonegyedik századi megoldásoknak helye van gyermekeink oktatásban. A Zenit Általános Iskolában ezt a szemléletet képviseljük, szorosan együttműködve közösségünkkel.

Nálunk nem a csengő jelzi az óra kezdetét és végét, hanem a pedagógusok, akik a tanulók jelzéseire reagálva irányítják az órákat. Ezek a tanórák komplexek, bármelyik órán előkerülhet a kapcsolat egyéb tantárgyakkal is. A Zenitben megcélzott, "jövőálló" tudáshoz ugyanis szükséges, hogy az elméletben elsajátított ismeretek a valóságban is hasznosnak mutatkozzanak. Pedagógusaink napi munkájában így áll össze a tanterv, a változó világ és a diákok ismerete egy egésszé, tudatos és hatékony együttműködéssé.

Osztályainkban 12-17 fő tanul legfeljebb. Kihasználjuk a digitális technika minden előnyét, ami mellett kiemelt fókuszban van a természet, a környezet jelenléte. A mozgás szeretete, az épített és természeti környezet ismerete, az emberek és közösségek közötti együttműködés ereje mind arra sarkallnak minket, hogy ne elszigetelten működjünk a Zenit falai között, hanem kitárjuk kapuinkat.

Napjainkba szervesen épül be az angol társalgás és mese. Célunk, hogy a gyerekek minél természetesebb környezetben, ezáltal hatékonyabban sajátítsák el az első idegen nyelvüket, közelebb az anyanyelv játékos megtanulásához, mint a szódolgozatok szigorához.

Mivel töltjük a délutánjainkat? Tudjuk, hogy az iskolások, a legkisebbek különösen fárasztónak tartják a nyolc órás "munkanapokat". Ráadásul a családra további terhet ró, ha az iskolán kívül kell megoldani a gyermek fejlesztését, sportfoglalkozásait, nyelvi képzését, vagy csak a házi feladatokat. Azért, hogy a késő délutáni és esti órák ne erről, hanem valóban a családról szóljanak, arra törekszünk, hogy mindezek a foglalkozások beépüljenek a délutánokba, négy órakor pedig kisimult, feltöltött, szabad gyermek fogadja a családot a tanítási nap végén.

Értékeink

Happy Kids Huddle

Közösség

Nálunk senki sincs egyedül. A közösség ereje visz előre nap mint nap.

Happy Foam Pit

Kreativitás

A gyermekek lételeme, melyet meg kell őriznünk.

286635429_753535279333927_8681378330679870371_n.jpeg

Élmény

A felfedezés és tapasztalás öröme a tanulás alapélménye.

Freckled Kid

Tudatosság

A cél egy, eszközt és utat magunk választunk.

Pinwheel Kids

Biztonság

A szív és lélek, az elme és szellem biztonsága a tér a kibontakozáshoz.

Super Hero Kids

Elfogadás

Az erő a különbségekben rejlik, nem a hasonlóságokban.

Személyes figyelem

Egyéni fejlesztés és tehetséggondozás