
Zenit iskolaélmény
Ma már szerencsére sokan gondolják azt, hogy másként szeretnének tanulni és másként szeretnének tanítani. Államilag elismert alapítványi iskolánkhoz azok a családok csatlakoztak elsőként a 2021/22-es tanévben, akik hisznek abban, hogy az új utaknak, a huszonegyedik századi megoldásoknak helye van gyermekeink oktatásban. A Zenit Általános Iskolában ezt a szemléletet képviseljük, szorosan együttműködve közösségünkkel.
Nálunk nem a csengő jelzi az óra kezdetét és végét, hanem a pedagógusok, akik a tanulók jelzéseire reagálva irányítják az órákat. Ezek a tanórák komplexek, bármelyik órán előkerülhet a kapcsolat egyéb tantárgyakkal is. A Zenitben megcélzott, "jövőálló" tudáshoz ugyanis szükséges, hogy az elméletben elsajátított ismeretek a valóságban is hasznosnak mutatkozzanak. Pedagógusaink napi munkájában így áll össze a tanterv, a változó világ és a diákok ismerete egy egésszé, tudatos és hatékony együttműködéssé.
Osztályainkban 12-17 fő tanul legfeljebb. Kihasználjuk a digitális technika minden előnyét, ami mellett kiemelt fókuszban van a természet, a környezet jelenléte. A mozgás szeretete, az épített és természeti környezet ismerete, az emberek és közösségek közötti együttműködés ereje mind arra sarkallnak minket, hogy ne elszigetelten működjünk a Zenit falai között, hanem kitárjuk kapuinkat.
Napjainkba szervesen épül be az angol társalgás és mese. Célunk, hogy a gyerekek minél természetesebb környezetben, ezáltal hatékonyabban sajátítsák el az első idegen nyelvüket, közelebb az anyanyelv játékos megtanulásához, mint a szódolgozatok szigorához.
Mivel töltjük a délutánjainkat? Tudjuk, hogy az iskolások, a legkisebbek különösen fárasztónak tartják a nyolc órás "munkanapokat". Ráadásul a családra további terhet ró, ha az iskolán kívül kell megoldani a gyermek fejlesztését, sportfoglalkozásait, nyelvi képzését, vagy csak a házi feladatokat. Azért, hogy a késő délutáni és esti órák ne erről, hanem valóban a családról szóljanak, arra törekszünk, hogy mindezek a foglalkozások beépüljenek a délutánokba, négy órakor pedig kisimult, feltöltött, szabad gyermek fogadja a családot a tanítási nap végén.
Értékeink

Közösség
Nálunk senki sincs egyedül. A közösség ereje visz előre nap mint nap.

Kreativitás
A gyermekek lételeme, melyet meg kell őriznünk.

Élmény
A felfedezés és tapasztalás öröme a tanulás alapélménye.

Tudatosság
A cél egy, eszközt és utat magunk választunk.

Biztonság
A szív és lélek, az elme és szellem biztonsága a tér a kibontakozáshoz.

Elfogadás
Az erő a különbségekben rejlik, nem a hasonlóságokban.
Személyes figyelem
Egyéni fejlesztés és tehetséggondozás
Rugalmas napirend és tananyag
Szellemi és fizikai egészség
Digitális eszközhasználat
Korai angol nyelvi képzés
Logikai és kombinatorikai képességfejlesztés
Fenntartható jövőkép
Szociális érzékenység
Játékos élménytanulás
21. századi képességek
Életre nevelés