HU_Billboard _504x238cm__01_edited.png
Helen Doron Angol

A 2022/2023 tanévben más iskolába járó felső tagozatosok is megismerkedhetnek a Helen Doron módszerrel történő angol nyelvoktatással különóra keretében.

Mi is az a Helen Doron módszer? Hogy is zajlik egy Helen Doron angol óra? Mitől más, mint a többi angol óra?

• A tanórán a tanár folyamatosan angolul beszél, ezzel biztosítva a gyerekek számára, hogy hallás után ismerjék és tanulják meg a nyelvet.

• Olyan környezetet biztosítunk a tanulóinknak, mint amit az anyanyelv elsajátításánál is alkalmazunk.

• Nincs fordítás, nincs számonkérés.

• A sok zene, játék és szemléltető eszköz használatával a gyerekek észre sem veszik, hogy folyamatosan tanulnak.

• A módszer alapja spirális oktatás, a tananyaghoz tartozó hanganyag otthoni hallgatása napi szinten nagyon fontos, hogy az órán megismert szavak, kifejezések erőlködés és magolás nélkül megmaradjanak a gyerekekben.

• Arra összpontosítunk, hogy gátlások nélkül, bátran, magabiztosan merjenek megszólalni.

• Nem arra vagyunk kíváncsiak, mit nem tudnak! A gyerekek csak pozitív visszajelzést kapnak az órákon, ezzel is ösztönözve őket arra, hogy bátran megszólaljanak. A legkisebb próbálkozást is dicséret követi.

Jelentkezni Jankai Zsuzsannánál, a Göd-Vác Helen Doron nyelviskola vezetőjénél lehet.

BTS_Banners_1200X630_Kids_Teens_MG.jpeg
IMG-0d93f5501fc4ea8229be7009979a3824-V_edited.jpg

A foglalkozásokat tartja

Herczeg Borbála,