Épületünk

Épületünk története

Iskolánk épülete a helytörténetben Szapáry-Hajcsi kastély néven ismert.  Az 1873-ban alakult Felsőgödtelep birtokosa gróf Szapáry Gyula volt, a terület akkor még Sződhöz tartozott.

1907-től Dr. Hajcsi György budapesti ügyvéd és bankvezértitkár szerezte meg a terület jelentős részét, ez lett a Hajcsi-major. A Felsőgödtelep Különválási, Elszakadási Bizottság elnökeként hozzájárult, hogy 1914-ben a település kiváljon Sződből és önálló község legyen. 1920-1935 között a Jezsuita Rend tulajdona volt, a szerzetesrend apácarendháza működött itt.

Különböző források szerint a ma is álló épület akár a Szapáry, a Hajcsi vagy a Jezsuita időszakban is épülhetett. A második világháború utolsó évében már üresen, lakatlanul állt. A háború után lakóházként funkcionált, parkját felparcellázták és a belőle kialakított telkeket értékesítették.

1996 óta a Szent Domonkos Rendi Kontemplatív Nővérek Rózsafüzér Királynéja rendházaként működött.

Források: Gödi Almanach 1998Gödi Almanach 2015
Pénzügyi Közlöny 1914, Pesti Hírlap 1934. augusztus 30., Gödi Digitális Fotó Archívum

Épületünk ma

Iskolánk elhelyezkedése ideális, a felsőgödi vasútállomástól pár perces sétára található. A meglévő épületben négy tantermes iskolát alakítottunk ki, egyenként legfeljebb 15 fős osztályoknak. A modern kor igényeit tartottuk szem előtt, az épület történelmének tiszteletben tartásával. Később fogjuk felmenő rendszerben bővíteni az épületet a felső tagozat számára.

A parkosított kertben bőven jut hely a gyermekek kikapcsolódására és természetközeli oktatására is. Árnyékot adó fáink között számos virág és jelenleg termő növény is található: ribizli, egres, füge, málna, körte, mogyoró, szőlő, vadcitrom is a kertünk lakói.

Az iskola megtekinthető nyitott programjainkon. Érdeklődő szülőknek az iskolanyitogatókat ajánljuk kifejezetten. Amennyiben ilyen nincs a közeljövőben, érdemes velünk felvenni a kapcsolatot.