Jelentkezés első osztályba

Mit jelent egy család életében az iskolakezdés?

Amikor iskolát választunk, igyekszünk elképzelni, milyen lesz gyermekünk kisiskolásként, kiskamaszként. Ahhoz, hogy ennek a gyerek-képnek teret engedjünk, a családi értékek mellett megkerülhetetlen az iskolai környezet, amibe bekerül az óvoda után.

A Zenit alapításánál egy olyan iskola volt a cél, ami nem nyomja el a természetes növekedést, nem nyesi le az értékes különbözőségeket, inkább táplálja a belülről fakadó kíváncsiságot és lelkesedést, ami a tehetség maga. Egy biztonságos fészek, ami körülveszi a szárnyait próbálgató elsőst, és biztos talajt jelent a felvételizők szárnyalásához is. Az iskola egy olyan második család, amely együttműködve egészíti ki az elsőt, közösségbe foglalja a csatlakozókat, így maga az elválás, az önállósodás a gyermek tempójában történik meg.

Hogyan készülhetünk fel az iskolára?

Erre nincs mindenkire érvényes recept, érdemes követni a gyermek természetes igényeit, sokat beszélgetni, ismerkedni. A Zenit rendezvényeit úgy tervezzük, hogy legyenek az egészen kicsiknek is szóló programok, amik során meg tudjátok ismerni az iskolát, a csapatunkat, az épületet. A legbiztosabb megoldás persze az Iskolaelőkészítő csoport, melyhez csatlakozva akár pár alkalommal, akár egy éven át is megkezdhetik az otthonos berendezkedést a Zenitben.

Mit tehet az iskola, hogy megkönnyítse a váltást?

A Zenitben az első évfolyamba beiratkozó gyermekek már óvodásként megkezdhetik a jövőbeli csapat kialakítását, az Iskolaelőkészítő foglalkozások, valamint a gólyafióka találkozók és tábor alkalmával.

Már ezen alkalmak során is érezhető, mi fog várni a gyerekekre szeptemberben: nincs versenyeztetés, a kis csoportot családias hangulat jellemzi, szinte észrevétlenül, a játékon keresztül tanulunk, fejlődünk. Sok időt töltünk a szabadban, a kültéri órák és foglalkozások alkalmával.

Fokozatosan ismerjük meg a tanítókat, fejlesztő, szakértői csapatot, akik a későbbiekben olyan foglalkozásokat tartanak a gyerekeknek, mint az ismerkedés az angol nyelvvel és kultúrával, olvasókör, hangszeres zene, környezetismeret és gyakorlati készségek, kézművesség.

A tanterem és a közösségi terek berendezése is erősíti a biztonság- és kényelem érzetet, hogy minél hamarabb otthon legyenek a gyerekek a Zenitben: babzsákok, nagy szőnyeg, könnyen átalakítható bútorok várják a gyerekeket, akik a terek dekorálásával tudják kedvük szerint alakítani a hangulatot. Minden napunk integráns része a beszélgetőkör - ami nem csupán a reggelek része, hiszen nem csak akkor van fontos mondanivalója a gyerekeknek! A tanítók és munkatársaink is nyitott fülekkel járnak az iskolában, ezzel is erősítve az érzelmi biztonságukat. Emellett mindig kéznél van a brain gym, a jóga, a társas- és logikai játékok változatos gyűjteménye, amikhez igény szerint nyúl a pedagógus.

Hogyan tudunk beiratkozni a 2024/2025-ös első évfolyamba?

1. Megismeritek a Zenitet: Nézzétek meg a honlapunkat, a Facebook oldalunkat, gyertek el eseményeinkre, Iskolanyitogatónkra. Beszéljétek meg, passzol-e hozzátok az iskolánk pedagógiai programja és közösségi értékei! Ha úgy érzitek, ez a ti utatok, és a többletköltségek is elfogadhatóak számotokra, várjuk a jelentkezéseteket!

2. Kinek javasoljuk a Zenit Iskolaelőkészítőt?: Az a tapasztalatunk, hogy az iskolaelőkészítő foglalkozások nem csupán a gyerekek fejlesztéséről, vagy esetleges hiányosságaik bepótlásáról szólnak. Sokkal inkább egy kibővített lehetőségről, hogy megismerjétek az iskolát, egymást, a gyerekek pedig elkezdjék annak a közösségnek a felépítését, amiben a következő években tanulni fognak. A tanítót és az iskola munkatársait is jobban megismerhetitek, ráadásul “természetes közegükben”.

3. Jelentkeztek a Zenitbe: a honlapunkon keresztül tudjátok jelezni az érdeklődéseteket, egy Jelentkezési űrlap kitöltésével, aminek része a család és gyermeketek bemutatása. Nagyon örülünk, ha a szülők egymástól függetlenül is írnak nekünk, így még több szempontot tudunk figyelembe venni a felvételi beszélgetések során.

4. Személyes találkozás vagy találkozások során jobban megismerjük egymást, hogy meghozhassuk a legjobb döntést: Ezért a jelentkezés lezárása utáni hetekben a kiválasztott családokkal személyes találkozásokat szervezünk. Ebben a fázisban a Zenit munkatársai, különösen a leendő tanító beszélgetnek veletek személyesen.

5. Februárban megszületik a döntés az iskolakezdésről. A Zenit döntéséről február végéig értesítünk titeket.

20230105_063427_0000.png

Mi alapján választunk a jelentkezők közül?

A jelentkezéstől a beiratkozásig egy olyan folyamat zajlik, amely során mind a gyermek és családja, mind az iskolánk munkatársai sok új felismeréshez jutnak egymásról és magukról. Fontos, hogy ez egy biztonságos, partneri légkörben történjen meg, ahol transzparensen kommunikálunk a lehetőségekről és a döntésekről.

Célunk, hogy mindenki elégedett legyen később a döntésével, ezért fontosnak tarjuk, hogy a kiválasztás szempontjairól előre tudjatok, akkor is, ha ezek csak később állnak össze egységes képpé. A felvételi folyamat során leginkább vizsgált szempontok:

1. Gyermek-család-pedagógus hármas egységének kapcsolódása, dinamikája.

2. Gyerekek közötti kapcsolódások minősége, csoportszintű együttműködés és konfliktusok.

3. Speciális bánásmódot igénylő gyermekek aránya, összetétele az osztályban.

4. Iskolai jelentkezés ideje, előkészítő foglalkozásokon való részvétel.

5. Korosztályok megoszlása.

6. Tudja-e vállalni a család a többletszolgáltatások költségeit.

További kérdések esetén először a Gyakran Ismételt Kérdések oldalunkat érdemes felkeresni. Ha ott sem találtál választ, fordulj hozzánk bizalommal!