top of page
  • Zenit Iskola

Tavaszvárás a Zenitben

Frissítve: 2023. ápr. 7.

Február elején még megmutatta magát a tél, így a gyerekek elkészíthették idei első hóemberüket, de az udvari hólapátolásból is kivették részüket. Később ahogy egyre melegebb lett az idő, kertünkben egyre több késő téli és tavaszi virág bújt ki a földből. A hagymás virágok egy részét a gyerekek tavaly ültették át a bejárathoz, idén pedig amikor elkezdtek kibújni, körbekerítve védelmezték a krókuszainkat, hóvirágmezőinket. Elsőseink kerti rajzórájukon pedig a komposztálónk körül kibújt hóvirágokat figyelték és örökítették meg. Természetesen a farsang sem maradhatott el. A Zenites gyerekek, tanítók nagyon sokat készültek a farsangra. Díszeket készítettek, álarcokat színeztek, virágos képeslapokat alkottak. Sokat ötleteltek, hogy ki minek öltözzön be. Mikor eljött a farsang napja mulatsággal, karaoke partival, vicces versenyfeladatokkal és finom fánkokkal ünnepeltek, hogy elijesszék a telet és vidámsággal köszöntsék a tavaszt. A szerepjáték szakkörön már saját D20-as kockákkal játszanak a részt vevő tanulók. Az ökológia programokon pedig talajcsapdákat készítettek a kertben élő, megtalálható rovarfajok megfigyelése, tanulmányozása céljából. Egyre több kutyus is betekint az iskolánk életébe vagy játszótársként vagy tanítóként. Ők a legjobb koncertközönség is, hiszen a Zenitesek már nagyon készülnek március 15 megünneplésére, valamint a tavaszi koncertjükre is. Xilofonosaink már az Örömódát tanulják. Ha már a koncert szóba került, nem felejtkezhetünk el a hangfürdőről sem. A Fejlesztők Napja programsorozatunk részeként Gál Zsuzsanna zeneterapeuta tartott előadást a terápiák és diagnózisok fontosságáról és hangtáljai segítségével egy csodálatos, meditatív hangfürdőben is részesültek iskolánk vendégei, szülői és munkatársai. Leendő első évfolyamunkra óriási az érdeklődés, nem csak Gödről, hanem számos környező településről, sőt Budapestről is. Februárban sort kerítettünk a jelentkező családok felvételi beszélgetéseire is, márciusban pedig értesítjük őket az eredeményekről. Ugyan februárban az első és második évfolyamunkra még örömmel fogadtunk új diákot, ezek a csoportok rövidesen teljesen megtelnek. Elindult az 1.z osztályban a Digitális Matek Klub is, ahol a matematika rejtélyeit fedezik fel a számolni tudó és szerető gyermekek az abakuszaik segítségével. Végül épületünkben a száz évvel ezelőtti építés során bekerült eredeti ajtókban még több eredeti zár is maradt, ezek közül néhányat felújíttattunk. A zár szakemberek szerint az Osztrák-Magyar Monarchia idején a GEGE gyárban készült zárak így még száz évig jók is lesznek, és ezekkel is hosszú távra tervezhetünk.Comments


bottom of page