top of page
  • Zenit Iskola

Sakk-nap a Zenitben

Frissítve: 2023. ápr. 7.

Január 13-a péntek szerencsés nap volt a Zenites gyermekek életében, hiszen a nap nagy része az egyik legismertebb és legkedveltebb sport és játék, a sakk jegyében telt el.

Vendégünk volt Szabó László a Magyar Sakkszövetség elnöke, aki két kiváló sakkmestert, versenyzőt hozott iskolánkba. Mihók-Juhász Barbara és Haszon De Dávid voltak vendégeink, akik nem csak kiváló képviselői a sakk sportágnak, hanem nagyszerű oktatók is.


A különböző állomásokon a sakkmesterség fortélyaival ismerkedhettek meg tanítványaink a sakk-palotában is jártas tanítóink, Herczeg Borbála és Schottner Rita tanítóink közreműködésével, valamint a képzettebb sakkozó gyermekek játszhattak kortársaikkal és a sakkmesterekkel is.


Ez a sokoldalúan fejlesztő játék és sport eddig is fontos szerepet töltött be a tanítványaink életében a Zenit társasjáték program részeként is. A sakk jeles képviselőivel való közös játék, találkozás ennek még nagyob lendületet és örömöt adott.


Nagyon örültünk az ajándékoknak, a nevetéssel teli közös minőségi időnek és a közös ötletelésnek.


Legyen a sakk a mindennapok része! Várjuk a következő találkozást is, és addig is sokat gyakorlunk, fejlődünk!
Comments


bottom of page