top of page
  • Zenit Iskola

A Zenitben az év utolsó néhány hete is tartogatott meglepetéseket

Ezúttal is a tanulás, mozgás és sokoldalú élményekkel fejlődés ideje volt az utolsó pár hét diákjaink számára.


A gyerekek megírták negyedéves felmérőiket. A szülői megbeszéléseken nem csak ezek átnézésére volt lehetőség, de a szülők betekintést nyerhettek abba is, milyen jól haladnak a gyerekek. Megérkeztek idei gombáink is az iskolagomba program keretében. Sokat tanultunk a gombákról, ráadásul a gyerekek feladata lett gondozásuk. Elsőseink még gombakrémet is készítettek, nagyon élvezték a munkafolyamat összes lépését és a saját eredményüket. Novemberben sem maradhatott el a sok szabadtéri program, levélcsaták, nagy gereblyézések, őszi alkotások készültek a kertünkben és a környéki játszótereken. Ugyanakkor adventre is készültek a nebulók, az osztályok saját koszorút készítettek és egymás megajándékozására is lelkesen alkották a szép könyvjelzőket és díszeket. Még ökológia foglalkozásunk visszatérő kutya vendégei is rénszarvas ruhát öltöttek. Idén is csatlakoztunk a Gödi Adventi Kalendárium ablakai közé, és bár majdnem lecsúsztunk a lehetőségről, végül pont az első felsőgödi ablak lehetőségét kaptuk meg. Az egész adventi időszakra a számnak megfelelő díszvilágítást helyeztük ki, és elsején a versikénket megfejtő gyerekek szaloncukrokat vihettek haza kosarunkból. Sok diákunk péntekenként szerepjáték szakkörön bújik képzeletbeli figurák bőrébe, óráinkon pedig novemberben újdonság volt Mérő László magyar matematikus, pszichológus által kifejlesztett nemzetközi díjnyertes Mondrian Blocks gondolkodás- és szemléletfejlesztő játék, amely a számokról való intuitív gondolkodást is nagyban segíti. Az év vége közeledtével lehetőség adódott, hogy a kung-fun tanult mozdulatokat és fogásokat a szülőknek is megmutassák a gyerekek, osztályonkénti bemutató órákon. Sokan büszkélkedtek azzal, hogy mennyi mindent tanultak. Vendégünk volt Fári János, a robotcsámborgás program megálmodója is, aki a padlórobotok mellett zizegő bogarakat, dínót, alma zongorát és még klasszikus tekerőlantot is hozott, egytől-egyig nagy sikerrel. Volt aki már ismerte a Beebotokat, de aki most látta először a méhecskéket, azok számára is hamar kézenfekvő lett a programozásuk. Mindenkinek lehetősége volt kipróbálni az összes robotot, így a foglalkozás végén már azt hallottuk, hogy "ugye máskor is lesz robotika"? A Zenitben is járt a Mikulás! Nem éjjel jött, hanem fényes nappal tűnt fel az iskola kertjében. A gyerekek december 6-án is szorgalmasan tanultak, mikor észrevették a piros ruhás Nagyszakállút, ahogy a fák között settenkedett. Gyorsan, az ablakokhoz! Ott van! Ti is látjátok? Erre jön! Menjünk ki hozzá! De csak a tornateremig jutottak.... mert... a tornaterem.... tele volt csomagokkal! A zenitesek izgatottan bontogatták a névre szóló csomagokat, kóstolgatták a finomságokat. Ekkor már mindennapos volt az énekszó és hangszer muzsika is az iskolában, hiszen a gyerekek a karácsonyi koncertre készültek. A koncertet először a veresegyházi idősek otthonába vittük el, a lakóknak készített személyes ajándékok kíséretében. Ott a koncert után lehetőség nyílt az idősekkel beszélgetni, a gyerekek sok érdekes történettel jöttek haza. Másodszor pedig a szülők, nagyszülők, testvérek hallgathatták meg a koncertet. Itt volt hallható a Zenit első kamara együttese, amiben két diákunk is bemutatta hangszeres tudását. Többen szólót énekeltek, és az elsősök csődobokon is előadtak egy dalt. Az iskolai karácsonyhoz a gyerekek saját maguk díszítették a közös fát, és az általuk gipszből készített és festett mécsestartókban égtek a gyertyák. December 11-én a Gödi Családi Advent rendezvényen is részt vettünk, Zenites sütikkel, színezőkkel és kézműves sarokkal vártuk az érdeklődőket. Az iskolában sem maradtak el a jótékonysági akciók, a Boldogságcseppek javára szépségnap volt a suliban, illetve egy bensőséges handpan koncerten is részt vett néhány gyermekünk. Milyen jó érzés emlékezni, újra átélni, mennyi minden történt velünk az elmúlt hetekben. Az osztályok egyre inkább egy nagy közösséggé kovácsolódnak, így született ez a történet is közösen. Most ugyan a téli szünet következik, de januárban újult erővel folytatjuk. Már a leendő első osztályba jelentkezés is januárban indul el! Meghitt, áldott karácsonyi ünnepeket kívánunk mindenkinek!
Comments


bottom of page