top of page

A tavasz ébredése az 1.z-ben

  • Zenit Iskola
  • 12 órával ezelőtt
  • 3 perc olvasás

A tavasz ébredésével a 1.z-sek is új energiával vetették bele magukat a tanulásba és a felfedezésbe. A szavak birodalmában kalandoztunk sokat, képrejtvények, szórejtvények és a mindig izgalmas szólánc segítségével csiszoltuk a kis elmék élességét. Nagy örömünkre a gyerekek is egyre gyakrabban hoztak saját készítésű rejtvényeket, igazi kis logikai mesterekké válva.


A könyvek világa is megelevenedett a közösségünkben. Izgalmas könyvajánlókat hallgattunk egymástól, és csodálattal töltött el minket, hogy a bemutatott köteteket a gyerekek már önállóan olvasták el. Az "előadásaik" összeszedettsége pedig külön élmény volt számunkra, pedagógusok számára is.


A versek ritmusába és rímjeibe is elmerültünk. Észrevettük, hogy minden költeménynek sajátos dallama van, és a szavak hogyan csengenek össze a sorok végén. A versekhez különleges illusztrációk készültek, a Költészet napi rendezvényen pedig a gyerekek lelkesen szavaltak, büszkén osztva meg a megtanult sorokat.


A húszas számkörben végzett műveletek gyakorlását társasjátékokkal tettük izgalmassá. A geometria rejtelmeibe is bepillantottunk tükrök és az interaktív tábla segítségével.


Minden ebéd után a kis kuckónkban mesét olvasunk a gyerekeknek. A meseszőnyegen hallott történetek segítettek megérteni a körülöttünk lévő világ sokszínűségét, felemás zokniban örültünk a sokszínűségnek.


A délutáni önálló tanulás időszaka is szépen alakult. Az ifjak ügyesen és önállóan dolgoztak, így mindenki időben elkészült a feladataival. A délutáni hangosolvasás pedig igazi kis közösségi élménnyé vált, ahogy a párok egymást támogatva, figyelve olvastak fel.


A ritmuskotta fogalmát egy kicsit másképp közelítettük meg: egymásnak készítettünk ritmuskottát különböző eszközök (pörgettyű, pohár, tányér) felhasználásával. Nagy örömünkre vendégünk volt egy énektanár, Julcsi néni, aki dalos játékokat és ritmushangszereket hozott a gyerekeknek, még színesebbé téve a zenei élményeket.


A beporzók napján a rovarok csodálatos világával ismerkedtünk meg. Nyugipuki fólia segítségével méhkaptárakat készítettünk – ezt a nevet a gyerekek adták neki, mert olyan jó érzés kipukkantani az apró buborékokat.


A március az 1848-as forradalom emlékét is felidézte bennünk. Megbeszéltük, hogy 177 évvel ezelőtt ezekben a napokban is esett az eső, majd közösen festettünk esernyőket, amiket az öltözőben is kiállítottunk. A gyerekek saját kis kezükkel varrták meg a madaras kokárdájukat, büszkén viselve a nemzeti jelképet.


A víz világnapjáról is megemlékeztünk, halászhálóval felszerelkezve, gumicsizmában fedeztük fel a közeli Ilka-patak vízi élővilágát. Különleges alkotásokat készítettünk: egy varázslatos akváriumot és egy szemléltető eszközt, melyen a víz körforgását jelenítettük meg.


A természet közelsége is fontos szerepet játszott a mindennapjainkban. Rendbe tettük a magaságyásokat, új élettel töltve fel őket. A Tavasztündértől kapott virágmagok az osztályunk ablakában nevelkedtek eddig, most pedig kiültettük a palántákat szabadföldbe a zöldségekkel együtt.


A közös alkotás egyik kedvenc időtöltésünk. Együtt készítettük el a tavaszt üdvözölvén virágba boruló ágacskánkat. Az udvarunkon álló "Változás fáját" is feldíszítettük, mindenki felírhatta egy-egy virágra vagy falevélre, min szeretne változtatni az életében.


Egy vasútmodell-kiállításon is jártunk, ahol különleges megoldásokat láttunk, amikből mi is tervezünk majd egy-egy ötletet megvalósítani.


A húsvéti ünnepkör közeledtével különböző népek szokásaival ismerkedtünk meg. Kódfejtéssel készült hímes tojásokat készítettünk, gyöngybetűkkel egyedi húsvéti üdvözlőkártyákat írtak az ifjak. Az első makraményulak is elkészültek a kis kezek munkája nyomán.


A húsvéti ünnepkörhöz kapcsolódva egy háromnapos "kalandhetet" rendeztünk. Hétfőn az év eleji kalandpálya útvonalán haladtunk, felidézve a korábbi játékokat. Öröm volt látni, milyen jól működött a csapatmunka a feladatok megoldása során. Kedden az időjárás sajnos közbeszólt, így a tervezett kirándulás helyett játszóházba mentünk. A gyerekek ezt a programot is nagyon élvezték, együtt, egymást segítve fedezték fel a játékokat. Ráadásként benéztünk a közeli könyvesboltba, ahol hatalmas élmény volt látni, hogy öt perc elteltével mindenki kezében egy könyv volt, ki az asztalnál, ki a földön kucorogva lapozgatott. Szerdán ügyeskezű kiskukták készítették együtt a Zenites piknikre szánt mártogatós zöldségeket, lelkesen hámozva, pucolva és darabolva. A kalandhetet egy nagy mezítlábaskodással zártuk a Pacsi-parkban, élvezve a tavaszi napsütést és a szabad levegőt.



final-logo-zenit-03_edited.png

Államilag elismert
alapítványi általános iskola Gödön

OM azonosító: 203508

 

Kapcsolatfelvétel

  • Facebook

© 2021 - 2025 Zenit Alapítványi Általános Iskola

bottom of page