A 3.z tavaszi kalandjai
- Zenit Iskola
- 3 órával ezelőtt
- 2 perc olvasás
A tavasz sok izgalmas élményt hozott a 3.z osztály számára. Már március elején egy különleges eseménnyel indítottuk az évszakot: megrendeztük a pótfarsangot, ahol mindenki beöltözhetett, és vidám hangulatban búcsúztattuk a telet. Az osztályunk témája a foglalkozások volt. Így akadt a gyerekek között szakács, tűzoltó, régész, sőt még egy állatorvos is igazi macskával!
Márciusban a nemzeti ünnepünkre is készülődtünk. Büszkén viseltük a saját kezűleg megvarrt kokárdákat, miközben beszélgettünk a szabadságról és a hősiességről.
Matematikán idén is téma a szorzótáblák gyakorlása. Osztályunk kedvenc játéka ehhez kapcsolódóan a lottó, amikor egy szelvényen bejelölnek öt számot, majd a tanító szorzásokat mond s az eredményt be kell jelölniük. Ha van találat, az illető nyert! Másik kedvenc gyakorlási formánk a dobókockázás, ahol a szorzatokat dobókockák segítségével alkotják meg. A számkirály is sokszor előkerül, ez a fajta játék is megtöri a matek feladatok írását. A tanév anyagával jól haladtunk, az írásbeli összeadások, kivonások, szorzások mind folyamatos gyakorlást igényelnek, ezért minden matek órán előkerülnek. Az év végi felmérő után várhatóan marad majd idő a különlegesebb témákra, mint a geometria, törtrészek, negatív számok és mérések.
Ellátogattunk a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár gyermek részlegére, a sárkányos könyvtárba, ahol érdekes könyvek között barangolhattunk, és megtanultuk, hogyan kell könyvet kölcsönözni. Egy fantasztikus és különleges tárlatvezetés során pedig bejárhattuk a gyönyörű épület termeit is. Mivel a könyvtár a Kálvin térnél van, közel a Múzeumkerthez, végre volt lehetőségünk megnézni és kipróbálni a Pál utcai fiúk témájú játszóteret is. Itt a legizgalmasabb a gojzi kipróbálása volt amihez az üveggolyókat egy automatából pörgethettük ki.
Egy másik tavaszi napon a Mezőgazdasági Múzeumban tettünk látogatást, ahol sokat tanultunk az állatokról, növényekről és az erdő életéről egy múzeumpedagógus által.
Áprilisi kirándulásunk az állatkertbe vezetett, ahol nagyon különleges, egyedi programokon vehetett részt a mi osztályunk: Kőhalmi Ferenc bűvészbemutatójával indult, amit nagyon élveztek a gyerekek és mi felnőttek is. Ezután körbevezették a gyerekeket az afrikai állatok között s végül kreatívkodhattak, mely során a báb lepkévé változásáról tanultak.
Környezetvédelemből elkezdtük az új témánkat, a tájékozódást az időben. Vilmos bácsi a mesterséges intelligencia használatában képzi tovább magát. A feladatok kialakításánál, valamint a gyermekek különleges kérdéseinek a megválaszolásánál is kértük a ChatGPT segítségét. A diákok viccet is kértek tőle, amin azért még lehet majd fejleszteni. :) Jó volt látni, ahogy egyik 9 éves diákunk szembesül azzal, hogy másodpercben vagy órában mérve milyen idős az adott környezetórán :) A következő szünetben minden gyermek ezt szerette volna tudni a saját életével kapcsolatban is.
Egyik májusi reggelen a 2.z osztályosokkal közösen a környező patakparton vizsgáltuk a faunát. A gyerekeknek 2 fős csoportban kellett rovarokat, csigákat, egyéb érdekes ízeltlábúakat gyűjteni, majd megmutatni a pedagógusoknak. Vilmos bácsi a számára ismeretlen élőlényeket a Google Lens segítségével azonosította be. Ti vajon tudtátok, hogy a közeletekben él a szárazföldi ászkarák, az üvegházi törpepók, a cinóbervörös pattanóbogár, a suta virágbogár valamint a szürke lóhangya? Természetesen minden élőlényt visszaengedtünk a természetbe, hiszen mi zenitesek mindig vigyázunk rájuk! Ha van módotok, időtök és kedvetek, a szép időben menjetek ki a szabadba és tanulmányozzátok ti is a környező élővilágot!
A hónap végén egy izgalmas sakknapon mérhettük össze a logikánkat és türelmünket. A nap folyamán sok új szabályt tanultunk meg, és volt, aki életében először próbálta ki a sakkozást.
Ez a tavasz tele volt élményekkel, kalandokkal és tanulással. Már most izgatottan várjuk, milyen meglepetéseket tartogat számunkra a május és június!