top of page
  • Zenit Iskola

Ünnepeink, alkotásaink és kísérleteink márciusban

A tavasz első hónapja sok olyan alkalmat teremtett, melyeken a Zenit közössége, a gyerekek, a tanítók és szülők is közösen ünnepelhettek. Tavaszváró Zenit kvíz programunkon bár saját csapatunk alulmaradt, rögtön a legfrissebben csatlakozott csapat nyert, gratulálunk! Másnap nőnap alkalmából a fiúk és a férfiak virágokkal és kedves szavakkal köszöntötték az iskolában a lányokat, hölgyeket. Elsőseink a változatos iskolai mozgási lehetőségek mellé közös úszás oktatásokat szerveztek, így még többet sportolhatnak együtt. A Pénz hetének alkalmából egy házi verseny keretében nem csak megtervezték tanítványaink egy képzeletbeli Zenit nevű pénz lehetséges formáit, hanem szavazás keretében kiválasztották a pályázatok közül az arany, az ezüst és a bronzérmes ötletet is. A nyertes pénz tervvel az iskola iránt érdeklődők később is találkozhatnak majd! Március 15-ére az elsős és másodikos tanítványaink nagyon szép és meghitt műsorral, versekkel, Kossuth-nótákkal, történettel készültek. Saját zászlókat festettek és tűztek ki, a huszárokról beszélgettek, gyurmáztak, összekötve sakk tudásukkal. A hagyományos szülői értekezletek helyett a Zenites szülők segítségével életre keltettük a Szülői Műhely sorozatunkat. Ezek során a szülői közösségeket foglalkoztató, aktuális témaköröket dolgozunk fel szakértőket felkérve. A Fejlesztők Napja programsorozat márciusi előadója Élő Fruzsina volt az Egy Sima Egy Fordított Egyesülettől. Segítségével a Six Bricks egy órás inklúziós tréninget próbálhatták ki a résztvevők, ahol a sokszínűség előnyeire derült fény sok színes DUPLO kocka kíséretével. Kertünkben még több gyönyörű virágunk nyílt ki a fűben és a fákon egyaránt. Ökológia órákon megfigyeltük a fészkelő madarakat és megbeszéltük, miért fontosak. Másodikosaink kedvenc időtöltése lett költő madarak élő webkamerás megfigyelése. Kihelyeztük mókus etetőnket, így a felénk járó mókusok finom mogyorókat majszolhatnak már. Újabb virágok ültetésére is sort kerítettünk, míg elsőseink alaposabban megfigyelték a csírázás folyamatát saját növényeiken.


Kisebb kémiai kísérleteket is végeztünk: láttunk látványos keveredéseket, oldódásokat, sőt, még működő ecet-szódabikarbóna-pirospaprika vulkánt is építettünk! Nálunk a nagymamák is nagyon különlegesek. Az 1.z osztály egyik tanulójának a nagymamája fizika tanár, segítségével az első osztály egy rendhagyó fizikaórán is kipróbálhatta magát, ahol mindenki kísérletezhetett a súrlódással, a hanggal, az egyensúllyal és számos egyszerű, de mégis érdekes dologgal. A víz világnapja alkalmából a vizekről is sok szó esett, legyen az édesvíz, tengervíz vagy épp a vízi élővilág titkos élete. Mivel elérkezett a tanév harmadik negyedévének is a vége, így tanítványaink olvasásból, írásból és matematikából is megmutathatták kiváló tudásukat. Az iskolába járó gyermekek növekedésével lépést tartandó új állítható padokat és székeket szereztünk be 2.z osztály termébe. Ha beválnak, ezek számát tovább bővítjük. Szülői adományból három új hangszerrel, méghozzá kongákkal is bővült a zeneiskolánk. A Rotary Fuss az iskoládért programon kapott támogatásból pedig új udvari sportszereket szereztünk be. Ezek felállítása a jobb időjárással válik majd lehetővé. Pedagógusaink természetesen rendszeresen fejlesztik magukat, ezúttal a differenciálás területén vettek részt továbbképzésben. Honlapunkra részletes angol oldal is került a fontosabb információkkal, rövidesen pedig a nyári táborok is felkerülnek majd. Az energiatakarékossági törekvéseink részeként télen rendelt digitális programozható radiátor termosztátok akkor sajnos hiánycikkek voltak, azonban most megérkeztek, felszereltük őket, és még így is hasznukat vesszük. Lassan véget ér a leendő elsősök felvételi időszaka is, így tanító nénijükkel elkezdhetünk készülni a 0.z osztály 2023/24-es tanévének indítására is. Áprilisban sem lesz eseménytelen nálunk az élet. A honlapunkon és Facebook oldalunkon minden követhető!
Comentarios


bottom of page