top of page
_edited.jpg
Iskolaváltás

Megszületett a döntés, keresitek a következő iskolát, vagy még csak gondolkoztok, nézelődtök, mert valami nem az igazi? Mindkét esetben érdemes végigolvasni honlapunkat, hogy lássátok, mi várna rátok a Zenitben!

 

Az iskolai élet azon dolgok közé tartozik, amit csak akkor láttok át teljesen, amikor már igazán benne vagytok. Hiába kerestétek tudatosan a legjobb megoldást gyermeketeknek, ami az egyik családnak működik, az nem biztos, hogy a következőnek is ugyanolyan jó lesz. Ez természetes, és ha valami nem válik be, abban legtöbbször senki sem hibás.

 

Ha most úgy látjátok, passzolhatna hozzátok jobban is az iskola, akkor hallgassatok a megérzéseitekre és használjátok ki a lehetőséget, minél többet beszélgessetek párotokkal, gyermeketekkel, családotokkal arról, mi is az, ami nektek igazán fontos az iskolában. Az eredmények? A saját tempóban való fejlődés? A tehetség kiteljesedése? A szocializáció, a közösségi lét? A világ megismerése? Mi volt az, ami nem működött a mostani iskolában? 

 

Természetes, hogy nem könnyű meghozni egy ilyen döntést, de nyugodtan bízzatok magatokban, már most sokkal többet tudtok, mint akár néhány hónappal ezelőtt!

Mit ígérünk mi a Zenitben?

  • Rugalmas felvételi folyamatot a tanév során bármikor

  • Nyugodt ismerkedésre való lehetőséget, nektek megfelelő tempót

  • Részvételi lehetőséget próbanapokon

  • Nyitott, barátságos fogadtatást, időt a beilleszkedésre

  • Egyéni támogatást a csoport beéréséig és utána is

  • Erősségekre építő visszajelzéseket, a fejlesztendő területek finom támogatását

  • Az egész család bevonását, partneri kezelését

  • Az adminisztrációs feladatok teljes átvállalását

 

Ne feledjétek, iskolát váltani bármikor lehetséges, nem kell megvárni a következő félévet vagy tanévet!

Felvételi folyamat iskolaváltás esetén

  1. Megismeritek a Zenitet: Nézzétek meg a honlapunkat, a Facebook oldalunkat, gyertek el eseményeinkre, Iskolanyitogatónkra. Beszéljétek meg, passzol-e hozzátok az iskolánk pedagógiai programja és közösségi értékei! Ha úgy érzitek, ez a ti utatok, és a többletköltségek is elfogadhatóak számotokra, várjuk a jelentkezéseteket
     

  2. Jelentkeztek a Zenitbe: a honlapunkon keresztül tudjátok jelezni az érdeklődéseteket, egy Jelentkezési űrlap kitöltésével, aminek része a család és gyermeketek bemutatása. Nagyon örülünk, ha a szülők egymástól függetlenül is írnak nekünk, így még több szempontot tudunk figyelembe venni a felvételi beszélgetések során.




     

  3. Telefonon megbeszélünk egy időpontot, amikor találkozhatunk, beszélgethetünk és megmutatjuk az iskolát.
     

  4. Ezen a találkozón egyeztetünk egy játékos foglalkozást, aminek alkalmával jobban megismerkedünk a gyermekeddel. 
     

  5. A megismerkedés után három (egymást követő) napot, mint próbaidőt tölt el a gyermeked az osztállyal. A zenites gyerekek nagy bizalommal fogadják az “új” tanulókat, mi pedig mindent megteszünk azért, hogy ezek a napok felhőtlenül teljenek
     

  6. A próbanapok után értesítünk az iskola döntéséről, illetve ez idő alatt ti is át tudjátok gondolni, hogy megfelelő lesz-e a Zenit gyermeketek számára.
     

  7. Az átjelentkezésben természetesen munkatársaink segítenek nektek!

Iskolaváltás infografika (1).png

Mi alapján választunk a jelentkezők közül?

 

A jelentkezéstől a beiratkozásig egy olyan folyamat zajlik, amely során mind a gyermek és családja, mind az iskolánk munkatársai sok új felismeréshez jutnak egymásról és magukról. Fontos, hogy ez egy biztonságos, partneri légkörben történjen meg, ahol transzparensen kommunikálunk a lehetőségekről és a döntésekről.

 

Célunk, hogy mindenki elégedett legyen később a döntésével, ezért fontosnak tarjuk, hogy a kiválasztás szempontjairól előre tudjatok, akkor is, ha ezek csak később állnak össze egységes képpé. A felvételi folyamat során leginkább vizsgált szempontok:
 

  1. Gyermek-család-pedagógus hármas egységének kapcsolódása, dinamikája.

  2. Gyerekek közötti kapcsolódások minősége, csoportszintű együttműködés és konfliktusok.

  3. Speciális bánásmódot igénylő gyermekek aránya, összetétele az osztályban.

  4. Korosztályok megoszlása.

  5. Tudja-e vállalni a család a többletszolgáltatások költségeit.

További kérdések esetén először a Gyakran Ismételt Kérdések oldalunkat érdemes felkeresni. Ha ott sem találtál választ, fordulj hozzánk bizalommal!

bottom of page