máj. 12., Cs

Zenit Iskola

Fejest ugrani az iskolába? Mitől lesz egy gyerek iskolaérett?

Mi állhat a gyermekek iskolaérettsége, vagy éppen iskolaéretlensége hátterében? Gyógypedagógus vendégünk szerint nem az a kérdés, hogy a gyerek milyen képességekkel bír, milyen ügyes, milyen erős, tud-e figyelni, hanem hogy ezt kollektíven milyen irányba terelik a gyermekkel foglalkozó felnőttek.

A regisztráció le van zárva
Egyéb rendezvények
Fejest ugrani az iskolába? Mitől lesz egy gyerek iskolaérett?

Idő és helyszín

máj. 12. 17:30 – 19:00

Zenit Iskola, Göd, Madách u. 40, 2132 Hungary

Az eseményről

Mi állhat a gyermekek iskolaérettsége, vagy éppen iskolaéretlensége hátterében?

Gyógypedagógus vendégünk szerint nem az a kérdés, hogy a gyerek milyen képességekkel bír, milyen ügyes, milyen erős, tud-e figyelni, hanem hogy ezt kollektíven milyen irányba terelik a gyermekkel foglalkozó felnőttek (óvodapedagógus, fejlesztők, szülők, nagyszülők).

“Ha a csónakban mindenki másfelé evez, pont a gyerek az akire nem marad megfelelő figyelem.”

Mégis mi segítheti a gyermekeket abban, hogy felkészülten kezdjék az iskolát, vagy behozzák az ott tapasztalt lemaradásokat? Valóban a komplex felmérések és a fejlesztések jelentik az egyetlen utat? Piros Tímea szerint az alapokon kell sokat dolgozni:

• Szülői tisztánlátás, sok-sok közös beszélgetés; határozott, szeretet elvű nevelés,
  • A pedagógus és a gyermekek közötti együttműködés, a gyermekek képességek szerinti differenciálása,
  • Emellett pedig sok-sok pozitív visszajelzés, dicséret a gyerekek felé.

Ezek valóban rengeteg munkát igényelnek mind a szülő, mind a pedagógusok részéről, ami nagyon nem könnyű manapság, de a befektetett energia mindig megtérül!

Szakértőnk ehhez ad eszközöket, megerősítést a Zenit Fejlesztők napjának legújabb interaktív beszélgetése keretében.

Esemény megosztása