top of page
  • Zenit Iskola

Tudáspróbák, tojások, tulipánok és tanulmányok tavasza

Nagyon vártuk már a jó időt, napsütést, hogy az iskola kertjében, tavaszi virágok között játszva készülhessünk húsvétra. Kinyíltak a tulipánok, orgonák és több fa is virágba borult kertünkben. Nem maradhatott el idén sem a hagymányos tojásfestés hagymával, és a tojáskeresés sem a hatalmas udvaron. Nem csak tojásokra bukkantak a gyerekek a kertben, süni látogatónk is akadt, de az is lehetséges, hogy az egyik eldugodtabb zugban lakik nálunk. A tavaszi szünet előtt még sor került az olvasás, írás és matematika tudás megmutatására is, hiszen már eltelt a tanév háromnegyed része. A szülők és a tanítók pedig fogadóórákon beszélték át az eddigi eredményeket és a következő célokat. A tavaszi szünetben a legtöbben megpihentünk, miközben iskolánk igazgatója munkáját bemutatva különdíjban részesült a 36. OTDK verseny társadalomtudományi szekciójában. Az iskola épületében áprilistól kezdődően egyre többen ünneplik a születésnapjukat, valamint tavaszi családi fotózásra is sor került, melyre nagyon sokan érkeztek városunkból, Gödről. Április 22-én az első évfolyamunk szülői és gyermekei vették birtokba az iskolát, hogy közösen bográcsozzanak, ültessenek, kertészkedjenek, szépítsék az iskolakertet. A gyerekek ebben a hónapban is alkotások sokaságát készítették el papírvirág-hajtogatás, festés és krumplinyomda-technika alkalmazásával is. Ellátogattunk a Tó bisztróba is vonattal egy művészeti kiállításra, ahol Pálffy Csenge mutatta be absztrakt festményeit, és a különböző festési technikákról beszélgetett a gyerekekkel. Az áprilisi Zenit Kvíz esten szoros küzdelemben most a Zenit alapítók és tanítók csapata nyert. Többek között függővasutakról, Kodak kamerákról, George Washington fogazatáról és filmzenékről szóló kérdésekre sikerült jó válaszokat adnunk. Fejlesztők Napja programsorozatunk e havi vendége Fojt Márta volt, aki a különböző életkorú gyermekek düh, hiszti és agressziókezelése témájában tartott előadást és adott kézzel fogható eszközöket a kapcsolódó nevelés jegyében az érdeklődő szülők és szakemberek kezébe. Ebben a hónapban is voltunk színházban és könyvtárban is. A Kolibri Színházban a Macska voltam Londonban című darabot nézték meg osztályaink, melyben egy magányos kisfiú és egy embereket nem szerető macska csodálatos barátságának lehettünk tanúi. Fontos számunkra az irodalom, az olvasás, a könyvek szeretete is, így a rendszeres vers és daltanulás mellett áprilisban is voltunk kedvenc könyvtárunkban Felsőgödön, hogy új könyveket kölcsönözzenek tanítványaink és olvasmányélményeiket megoszthassák egymással és tanáraikkal. Az óriási érdeklődés után nagy öröm számunkra, hogy beiratkozott a megtelt leendő 1.z osztályunk minden családja is, így jövőre már 3 évfolyamos lesz a közösségünk, még több gyermek játszhat és tanulhat a Zenit Iskola kertjében és falain belül is. Az iskola alapítói is fontosnak tartják a folyamatos fejlődésüket. Ebben a hónapban az ERSTE Social Banking és a Simpact szervezésében tartott cash flow képzésen vettek részt, így ezzel a tudással is hozzá tudnak majd járulni iskolánk távlati jövőjéhez. A Digitális Témahéten robotok és űrlények segítségével dolgozták fel gyermekeink a betűkről és számokról éppen tanultakat. Ezúttal is nagy sikere volt ennek a programnak, külön cikket is szenteltünk neki. A második évfolyam ezúttal is rendhagyó fizika órán kísérletezett, egyik kedvencük a pohár telefon volt, amivel a hanghullámok terjedését egyszerű madzagon keresztül vizsgálták. Az elsősök pedig az ökológia óra keretén belül terápiás kutyusokkal keresték meg a húsvéti meglepetéseket. Májusban sem pihenünk meg, 20-án már a 2024-től érdeklődőkre gondolva tartunk iskolanyitogatót, 26-án pedig a második születésnapunkat ünnepeljük majd, de lesz Fejlesztők napja az olvasás önbizalom növelő hatásáról (18-án) és kvíz est (9-én) is. Találkozzunk májusban is!Kommentare


bottom of page