top of page
  • Zenit Iskola

Támogatást kapott a Zenit tehetségprogramja

A Zenit Általános Iskola tehetséggondozási eszközeinek beszerzéséhez a Nemzeti Tehetség Program Tehetségsegítés Feltételrendszerének Javítása alprogramjának keretén belül 1 200 000 forint támogatást biztosított 2022-ben, a 2022/23-as tanévre (támogatási időszak: 2022. július 1. és 2023. június 30. között). A tehetséggondozás feltétlen része a tehetségfejlődést támogató környezet kialakítása, az akadálymentesített programok (SNI, BTM, többségtől eltérő tehetségek elérése), aktív tevékenykedtetésre serkentő módszerek terjesztése, valamint a konkrét tevékenységek támogatása. Az általános iskola alsó tagozatos gyermekei számára a matematika, a természettudomány, a művészeti ágak megtapasztalása cselekvő módon nyilvánul meg. Az aktív, munkával teli, elmét, lelket megmozgató játékok, tehetséggondozó programok megvalósításában jelentős szerepe van a tevékenykedtető eszközöknek, játékoknak. A mennyiségek megértése, a STEM kísérletek, a digitális kompetencia fejlesztése, a zenei tehetség kibontakoztatása külön-külön nélkülözhetetlen eszközparkkal rendelkezik.留言


bottom of page