top of page
  • Zenit Iskola

Káció, Akáció, Vakáció a Zenitben

Májusban és júniusban is sok feladat és játék várt még ránk. Az elsőseink és a másodikosaink is rendhagyó órákon vettek részt a BKK-múzeumban, a városligeti Mezőgazdasági Múzeumban és a váci Memento Mori kiállításon. Megtanultuk Budapesten a különböző tömegközlekedési járművek használatát, régészkedtünk és térképhasználat segítségével tanulmányi kiránduláson vettünk részt Vácon. Szövegesen értékelünk, ehhez pedig az év végi felmérők megírása mellett a gyerekek és tanáraik a saját és egymás szöveges értékelését is elkészítették. A jó időben lehetőségünk volt biciklitúrázni, kirándulni, állatkertbe menni és családos pikniket tartani Zebegényben, valamint a szabadban is tanulni. Legnagyobb örömünkre megtartottuk a leendő elsős osztályunk rövid csapatépítő szülői találkozóját, az új Zenites gyermekek pedig a nevük kezdőbetűjével ellátott kavicsot kaptak az előkészítő lezárásaként. Idén is rengeteg vendéggel, baráttal, támogatóval, tanítványaink által adott koncerttel és tombolával, borkóstolóval, tortával ünnepeltük iskolánk születésnapját. A bizonyítványok elkészítése, az év végi adminisztráció mellett pedagógusaink zsonglőrlabdás jobb-bal-agyféltekét összekapcsoló képzésen is részt vettek, valamint Nyíri-Nagy József, iskolánk igazgatójának zenei oktatásról, nevelésről tartott interaktív előadásával zártuk a Fejlesztők Napja 2022-23-as évadát. A gyerekek nem csak az iskolai rendezvényen énekeltek, hanem jó cselekedeti programjuk része volt a veresegyházi idősek otthonában adott anyák-nagymamák napi koncert is. Az iskolakertből vittünk gyönyörű sárga rózsákat is az otthon lakóinak. A szülők nálunk aktív részei a közösségnek, így szülői szervezésben természetes krémeket és samponokat készítő workshop szerveződött szülőknek, gyerekeknek. Számos magaságyás keretnek alkalmas fa ládát kaptunk, amiket a szülők festettek le és a gyerekek ültették be virágokkal és zöldségekkel. Már a jövő évre készülve új akasztós és cipős szekrényeket szereztünk be az öltözők hatékonyabb használata érdekében, amit egy főzőcskézős program keretében együtt szereltünk össze. Elsőseink az "Én világom" projektjük részeként sokféle médiumban alkottak, az utolsó hetekben pedig az ő kiállításuk színesítette az iskola tereit. Nálunk nem is kérdés, hogy az évzáró főszereplői is tanítványaink. Maguk alkotta zenei együttesek mellett egymásról írt, alkotott jellemzések alapján találták ki, hogy idén ki, miben ügyesedett, vált jobbá. Nyári olvasnivaló mellett névre szóló könyvjelzőt is kaptak. A Zenit töprengő beszélgetéseken minden Zenites család áttekintette gyermekével és tanáraival együtt az elmúlt tanévet és megfogalmazták a következő év céljait. Nyáron sem fogunk unatkozni, két táborba is várjuk azokat a 7-11 éveseket, akik angolul fejlődni szeretnének illetve rajzos-zenés eszközökkel fejlesztenék önismeretüket. Ezekbe már csak az utolsó helyek szabadak!


bottom of page